כללי

למה כדאי לקדם ולפרסם אתרים בגוגל?

יש לכם מוצר או שירות שאתם רוצים למכור ואתם מחפשים את הדרך הטובה ביותר להגיע לקהל שירצה לקנות את המוצר שלכם. 

אפשרות ראשונה: לחפש לקוחות שצריכים עכשיו את המוצר שלכם – בעלי צורך מיידי.

אפשרות שנייה: לחפש לקוחות שעונים למאפיינים שהגדרתם לקהל היעד. מאפיינים כמו: מיקום גיאוגרפי, גיל, מגדר, רקע השכלתי, כישורים ועוד.

שיווק דיגיטלי נכון ייקח בחשבון את שתי האפשרויות ויבנה אסטרטגיה ליצירת נוכחות רציפה בשתיהן.  כמובן שזה צורך משאבים ותקציב גדול יותר, אך אין ספק שבמציאות כה תחרותית בעידן דיגיטלי, אנחנו רוצים להיחשף ולהגיע לכלל הקהלים שעשויים לרצות להשתמש במוצר שלנו.

בשיווק, האפשרות הראשונה שציינתי נקראת PULL.  בגישה זו אני "מושך" אליי את הלקוחות שצריכים אותי על סמך פעולה אקטיבית שהם מבצעים, כמו למשל חיפוש בגוגל.

האפשרות השנייה שציינתי, נקראת PUSH. בגישה זו אני "דוחף" את המסרים הפרסומיים שלי לקהלים שעשויים להתעניין בהם.  הקהל במקרה זה הנו פסיבי לגמרי ואני צריך לעניין ולמשוך אותו. כך למשל, אם אני מספק שירות של בר אקטיבי לחתונות, אני יכול להציע אותו בפייסבוק לקהל שהגדיר את עצמו כמאורס.

עכשיו, אם הייתם צריכים לבחור באפשרות אחת, בה סבירות גבוהה יותר שתקבלו מענה להשקעה שלכם, האם הייתם בוחרים באפשרות הראשונה או בשנייה? 

הגישה שלי הייתה מאז ומתמיד להיות במקום הנכון בזמן הנכון.  ובמילים אחרות, אם הגולש אקטיבי ומחפש אחר המוצר או השירות שלכם – זה הזמן שלנו להופיע מולו.

 

למה לקדם אתרים בגוגל?

הערוץ השיווקי שמגלם את אסטרטגיית ה- PULL בצורה הטובה ביותר – הוא כמובן מנוע החיפוש של גוגל.  גוגל מושכת אליה בכל יום מיליארדי חיפושים של גולשים, שמשתמשים בגוגל כשער הכניסה שלהם לאינטרנט.

במקרה כזה, אתרים שמופיעים בתוצאות החיפוש הראשונות בגוגל, זוכים לתנועת גולשים רבה ומאוד ממוקדת.  זו הסיבה שהעמוד הראשון בגוגל נחשב לנדל"ן יוקרתי, שכל בעל עסק רוצה להופיע בו. 

קידום אתר דורש ידע וניסיון. בהחלט ניתן להשקיע את הזמן וללמוד לבד, אך מומלץ לפחות בהתחלה להיעזר בגוף מקצועי כמו יועץ או חברת קידום אתרים.

 

בגוגל יש שתי אפשרויות עיקריות לקידום

  • פרסום ממומן בגוגל: אפשרות זו מאפשרת לכם לייצר מודעות, שיופיעו בכל פעם שגולשים יחפשו את הביטויים שתגדירו.  קמפיין פרסום בגוגל מאפשר לכם לקבל הקלקות מלקוחות ממוקדים פוטנציאליים תוך מספר שעות ובכך לייצר מכירות החל מהיום הראשון. 
    • היתרון: תוצאות מיידיות

החיסרון: כל הקלקה תעלה לכם כסף. יש ביטויים שעלות להקלקה עליהם תהיה נמוכה (פחות משקל) ויש ביטויים שהעלות להקלקה עליהם עשויה להגיע למאות שקלים.  התחרות שגדלה משנה לשנה, מייצרת מצב בו העלויות לקליק גדלות משנה לשנה.  • קידום אתרים אורגני SEO: אפשרות זו מיועדת לקהל שרוצה לבנות מותג אינטרנטי שיישאר לאורך זמן.  קידום אתרים בגוגל לא מיועד לבעל עסק שרוצה לעשות פרסום אינסטנט.  על מנת להגיע לתוצאות החיפוש הראשונות בגוגל, נדרשת עבודה רבה ולאורך זמן.  למעשה מדובר על תחרות ריצה, האתר שלכם מול אלפי אתרים אחרים.  רק אתרים שיידעו לרוץ לאורך זמן באופן עקבי עם פעילות SEO , בעלי פוטנציאל לכבוש את העמוד הראשון בגוגל.
    • היתרון: הנוכחות בעמוד הראשון מייצרת הקלקות חינמיות לצד מיתוג ונראות גבוהה במגוון ביטויים.
    • החיסרון: אורך זמן רב, במקרים רבים מעל חצי שנה עד להשגת תוצאות בביטויים תחרותיים.

שימו לב להזדמנות אדירה נוספת למשווקים – תוצאות מקומיות (לוקאליות) עם עסקים שמופיעים על המפה בקרבת המחפש.  תוצאות אלו זוכות להקלקות רבות ועסקים שמשתמשים בשירות גוגל לעסק שלי מדווחים על מבקרים רבים בבתי העסק.

בסופו של יום, קידום ופרסום אתרים בגוגל שקול לפתיחת חנות בשדרה מרכזית שבה עוברים אלפי לקוחות כל יום. בקידום אתרים החנות היא שלכם, בפרסום ממומן אתם שוכרים את המקום.  תוסיפו לזה את האקטיביות של הגולש והצורך המיידי ותבינו שמדובר בזירת חובה למשווקים, כזו שתמשוך אליכם באופן קבוע לקוחות רלוונטיים.

anidor hakak

אנידור חקק, בעלים ומנכ"ל של חברת היידה דיגיטל. מרצה לשיווק דיגיטלי ומומחה לקידום אתרים ושיווק מבוסס תוכן.

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button