אופטימיזציהכלליקידום אתרים בגוגל

מדריך על תוסף ה-SEO לוורדפרס – Yoast יואסט

חברת yoast ההולנדית מציעה שירותי אופטימיזציה לאתרי אינטרנט, החברה והכלים אותם היא מציעה גורמים לאתרים לעבוד טוב יותר הן עבור בעליהם והן עבור הגולשים – ובכך גם קל יותר למצוא את האתר. אחד הכלים הנפוצים והמשמעותיים ביותר של יואסט הוא תוסף SEO לוורדפרס, תוסף שבתעשיית הקידום נקרא פשוט yoast אך שמו הרשמי הוא למעשה WordPress SEO. במאמר זה נספק מדריך על תוסף yoast לאתרי וורדפרס, כלי שימושי ויעיל במיוחד שנמצא בשימוש של כמה מהאתרים הגדולים והמובילים בתעשיית הקידום העולמית.

פלטפורמת וורדפרס לניהול תוכן היא כנראה הטובה ביותר בעיקר כשזה מגיע להיבטי SEO, כאשר הפלטפורמה טובה מבחינת קידום בגוגל כפי שהיא, אך תוסף ה-SEO לוורדפרס של yoast הופך אותה להרבה יותר עוצמתית והעבודה יעילה יותר מבחינת מנהל האתר. התוסף של יואסט מטפל ברוב ההיבטים הטכניים של קידום האתר  בגוגל, בראש ובראשונה הוא מסייע למנהל/בעלי האתר לכתוב תוכן טוב יותר לאתר.

הצעד הראשון לשימוש בתוסף של יואסט הוא להוריד את התוסף מהאתר  או שניתן להתקין ישירות מממשק התוספים של אתר הוורדפרס שלכם. אם אתם חושבים על תוספים לוורדפרס אז זהו ללא ספק אחד הראשונים  שאתם צריכים להתקין ולהשתמש בו.

התקנה והפעלה

בממשק וורדפרס הולכים לתוספים / Plugins ובוחרים באפשרות הוספת חדש / Add New, מקלידים בתיבה WordPress SEO ולוחצים על התקן עכשיו / Install Now. לאחר ההתקנה יש ללחוץ על האפשרות הפעל תוסף / Activate Plugin. לאחר ההפעלה, התוסף נגיש מממשק המשתמש הראשי של וורדפרס גם דרך התפריט האנכי וגם דרך התפריט האופקי. ההגדרות מאפשרות שלל פעולות בתוסף בהקשר ל-SEO.

כתיבת תוכן טוב יותר בעזרת WordPress SEO של yoast

באמצעות כלי הגזירה (Snippet) של תוסף יואסט תוכלו לראות בתצוגה מקדימה כיצד הפוסט או העמוד שלכם יראה בתוצאות החיפוש, האם הכותרת ארוכה או קצרה מדי, האם תיאור ה-META שלכם הגיוני ומוצג כראוי וכו'. כך התוסף לא רק מעלה את דירוג האתר אלא גם משפר את יחס ההקלקות לאתר (CTR).

ניתוח עמודים

הכלי Lindex Page Analysis מבית יואסט בודק באופן פונקציונאלי למדי דברים פשוטים שמנהלי אתרים נוטים לשכוח. למשל שיש Alt tags לתמונות, עם מילות המפתח המתאימות, האם הפוסטים ארוכים מספיק מבחינת קידום בגוגל, האם יש תיאור META והאם הוא מכיל את מילת המפתח המרכזית לעמוד, האם נעשה שימוש בתת כותרות וכן הלאה.   כל אלו מעניקים מידע טוב יותר האם התוכן בפוסט שלנו טוב או לא.

זהו כלי המהווה למעשה תוסף לתוסף yoast עצמו, הוא מציע יכולות נוספות לאופטימיזציה של עמודים ובאופן משולב זהו צמד כלים המאפשר לייצר תוכן שמנועי חיפוש אוהבים!   הכלי מגיע כחלק מתוסף Yoast ואפשר למצוא אותו תחת אנליזה בסרגל העליון של הוורדפרס או בתוך כל פוסט באזור ה- Check.

seo check

אנליזה

אופטימיזציית אתרי וורדפרס למנועי חיפוש – הצד הטכני

תוסף yoast דואג לשיפורים והשדרוגים הקטנים שפלטפורמת וורדפרס זקוקה להם כדי לספק פיתרון SEO מקיף ומצוין באמת. התוסף מדריך את המשתמש באופן ברור ויעיל מה יש לעשות מבחינת הגדרות של האתר והיבטים טכניים של קידום בגוגל. התוסף מציע מגוון "שירותים" ותוספות – החל מעריכת כותרות, אנליזה לדף וביצוע אופטימיזציה באופן אוטומטי הכולל הכנסת תגיות ה-META ואלמנטים של לינקים שגוגל ומנועי חיפוש אחרים אוהבים כל כך.

במסגרת האנליזה שמבצע התוסף, ניתנת גישה לביצוע מחקר מילות מפתח באמצעות הכלים המוכרים, בדיקת קישורים נכנסים, בדיקת כותרות ואף צפיפות מילות מפתח (לא פועל בצורה אופטימאלית בעברית…).

מחקר מילות מפתח

במסגרת כל פוסט תוכלו לקבל אנליזה כיצד ניתן לשפר את הפוסט על מנת שיהיה טוב יותר עבור קידום בגוגל:

אנליזה של פוסט

בחלק נוסף של תוסף Yoast נוכל לבדוק הגדרות SEO  כל דף:

 הגדרות SEO

כותרות ותגי מטא

שליטה על כותרת הדף (Title), תיאור (מטא), הזנת rel author ו/או publisher לדף העסק בגוגל פלוס ומבנה כותרות.

מפת האתר XML

לתוסף ה-SEO של yoast יש את פונקציונאליות מפת XML לאתר המתקדמת ביותר מבין תוספים לוורדפרס כיום. התוסף יוצר אוטומטית מפות אתר XML ומודיע לגוגל ובינג על קיומן.

המפות כוללות גם תמונות באתר ובפוסטים והן יעבדו היטב גם באתרים גדולים בגלל אופי המבנה שלהן. כמו כן מפות האתר של יואסט קריאות מאוד גם לגולש האנושי.

אופטימיזציית RSS

התוסף של yoast מקל מאוד לבצע אופטימיזציית RSS והוא עושה זאת גם על ידי פעולות אוטומטיות כגון שתילת לינק למאמר המקורי בפיד ה-RSS של האתר.

Breadcrumbs – פירורי לחם

אם ה-Theme של אתר הוורדפרס תואמת, אפשר להשתמש במאפיין ה-Breadcrumbs המובנה של yoast. זה מאפשר ליצור ניווט קל שמשרת גם את הגולשים עצמם וגם את מנועי החיפוש. כך הבנת מבנה האתר פשוטה יותר לכל הצדדים והאתר עובד טוב יותר.

אגב, אם תרצו לערוך את מבנה הקישורים של האתר, כך שיכיל בתוכו מבנה נכון של כתובת אתר | קטגוריה | פוסט – תוכלו לעשות זאת תחת "הגדרות" -> "מבנה קישורים"

מבנה קישורים

עריכת קבצי .htaccess ו-robotx.txt

תוך שימוש בעורך המובנה של תוסף יואסט אפשר לערוך את אתרי הוורדפרס. שני קבצים אלו מספקים גישה ישירה לשני הקבצים החזקים ביותר, מנקודת מבט של SEO, בהתקנת הוורדפרס שלך.

על מנת לעדכן את קובץ הרובוטס ואת קובץ ה- htaccess – יש להיכנס לאזור Edit files בתוך תוסף יואסט – שם תוכלו לערוך ולהגדיר מחדש את קובץ הרובוטס ואת קובץ ההפניות (במקום להעלות אותם פיזית לשרת)

yoast robots

אגב, אם אתם מחפשים דרך קלה יותר להוסיף הפניות בתוך אתר וורדפרס (ללא קובץ htaccess)  –

תוכלו לעשות זאת באחת משתי דרכים:

או תוסף ייעודי – למשל simple 301 redirects

301

או תוסף redirections

אינטגרציה עם מדיה חברתית

קידום בגוגל מצריך יותר ויותר פעילות ואינטראקציות במדיה חברתית, גם כאן התוסף של yoast מגיע לעזרה. הוא תומך ביישום Facebook OpenGraph וגם בשיתוף תגיות של גוגל+.

ניתן לאמת חיבור דף גוגל פלוס לאתר ישירות דרך תוסף יואסט – עם זאת חשוב לציין – היזהרו לא לעשות אימות כפול גם באמצעות קוד / וובמסטר וגם באמצעות יואסט – עלול ליצור בעיות.

תאימות על פני אתרים

תוסף וורדפרס SEO של יואסט מציע תאימות מלאה על פני אתרים שונים. מפת האתר XML עובדת היטב בהגדרות אתר שונות ואפשר אפילו להעתיק את ההגדרות לאתרים ובלוגים אחרים.

יבוא ויצוא לאתרים אחרים

למי שיש לו אתרים ובלוגים אחרים, התקנת התוסף של yoast ויישומו על כולם יכול להיראות כמו סיוט מתמשך, אך זה לא! ניתן לייצא את ההגדרות ולהעביר אותן באופן יעיל ומהיר לאתרים אחרים על פלטפורמת וורדפרס. Yoast אפילו מציעים אפשרות לביצוע יעיל ופשוט של הגירה מתוספי SEO אחרים לוורדפרס ואל התוסף שלהם.

תגיות

anidor hakak

אנידור חקק, בעלים ומנכ"ל AD תוכן ומדיה - שירותי תוכן לאתרים בעלים ומנכ"ל של היידה דיגיטל בע"מ מהנדס תעשייה וניהול מרצה בנושאי כתיבת תוכן, מדיה חברתית ו- SEO.

מאמרים דומים

sגובות

 1. תודה רבה על המידע המועיל אני לאחרונה עובד עם 2 אתרי וורדפרס שיש להם תוסף זה וזה מאד נוח וגם למדתי לתפעל טוב יותר … אשמח לשתף המידע

   1. קיבלתי את ההודעה הבאה:
    You're using WordPress in a language we don't support yet. We'd love for Yoast SEO to be translated in that language too, but unfortunately, it isn't right now. You can change that! Register at Yoast Translate to help translate it!

    מה פספסתי?

  1. היי דרור,
   יצירת מפת האתר לוקחת קצת זמן – בערך שעה מרגע השמירה של ההגדרות.
   תבדוק שוב ותראה שהמפה נוצרה.
   אם לא – כנראה יש בעיית הרשאות בשרת שמונע מהתוסף ליצור קבצים.

 2. היי, כתוב שיש תאימות של התוסף לאתרים שונים, אך לצערי התקנתי אצלי ואין תאימות. ברגע שאני מפעיל את התוסף נעלמים מהאתר כמעט כל התכנים. כנראה שנוצרת התנגשות בינו לבין התבנית או עם אחד התוספים האחרים. אני עובד עם התבנית Vibration Child Theme

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close