כללי

קידום אתרים בגוגל

האינטרנט הפך להיות אמצעי המדיה המרכזי ביותר בחיי כל אוכלוסיית העולם המערבי. כיום, כל חברה המכבדת את עצמה הינה בעלת לפחות אתר אחד ברשת. הביטוי המתייחס לאינטרנט הטוען : "אם אתה לא שם- אתה לא קיים" רק ממחיש את חשיבות הקמת אתר אינטרנט והצגת נוכחות ברשת. השאלה המתבקשת מאליה מצד חברה הינה: כיצד מתוך מיליוני אתרים יכנסו הגולשים דווקא לאתר שלהם ? ובכן, אחת הפעולות אשר מומלץ לבצע כחלק מקידום אתר החברה על פני מתחריה הינו קידומה במנוע החיפוש הגדול והמשפיע ביותר, הלא הוא גוגל. קידום אתרים בגוגל יכול להתבצע בשני אופנים: קידום ממומן וקידום אורגני.

קידום ממומן בגוגל

קידום ממומן (ppc=pay per click) הינו פרסום בגוגל המבוצע בשיטה בה החברה משלמת לגוגל כסף על הקידום. בקידום זה, מעבירה גוגל את האתר של החברה לראש העמוד הראשון או בצד העמוד כאשר מקיש גולש מילת מפתח מסוימת. המיקום בראשית הדף או בצדו נתון לרוטציה עם שאר החברות המקדמות את אותה מילה. משתמע מכך, כי ככל שהענף בו החברה עוסקת רחב יותר וחברות רבות יותר מקדמות עצמן בשיטה זו, כך מספר הפעמים בה תמוקם החברה בעמוד הראשון יהיה נמוך יותר. החברה יכולה לבחור כמה להשקיע בכל קליק של גולש ולתקצב את הסכום הכולל להשקעה בקמפיין.

קידום אורגני בגוגל

קידום אורגני (SEO) הינו קידום אתרים בגוגל מורכב הרבה יותר מקידום ממומן. קידום זה משמעותו היא לקדם את האתר באופן "אמיתי" ולא על ידי תשלום למנוע חיפוש. קידום שכזה אינו נעשה ביום אחד והוא כרוך בעשרות פעולות אשר מותאמות לשיטה בה גוגל מציגה את תוצאות החיפוש האורגניות. כיוון שמדובר בתהליך הדורש ידע רב בתחום, מומלץ לשכור איש מקצוע לביצוע פעולות אלו. חשוב לציין כי כיוון שלא מעורב כלל תשלום לחברת גוגל, התוצאות לא תהיינה מידיות וברוב המקרים רק לאחר מספר חודשים ניתן לראות את התקדמות האתר כלפי מעלה במנוע החיפוש.

כיצד תדעו איזה קידום מתאים לאתר שלכם ?

על מנת לדעת מהו הקידום המומלץ לאתר החברה שלכם מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע. בחירת קידום שאינו נכון או מתאים עבור התחום שלכם עלולה לגרור בזבוז כספים גדול וחבל.

וכעצה לסיום: מעבר להתייעצות הראשונית, מומלץ לבדוק האם כדאי לבצע את תהליך הקידום באמצעות איש מקצוע או על ידי גורם פנימי בחברה. על אף ששכירת גורם חיצוני כרוכה בעלות נוספת חשוב לקחת בחשבון את העלות אל מול התועלת.

ad-media

אנחנו מאמינים ששיווק דיגיטלי חייב להתבסס על תוכן! מוזמנים גם לבלוג שלנו בנושאי כתיבת תוכן: www.ad-media.co.il ולאתר שלנו בנושא קידום אתרים ושיווק דיגיטלי: www.hayde.co.il רוצים להתקדם? דברו אתנו!

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
Close
Close