כללי

דיוור אלקטרוני

כיום בעולם השיווק ההולך ומתרחב, הגיעו להבנה כי הלקוחות זקוקים לקשר ישיר עמם. מלבד הפרסומות בעיתונות ובטלוויזיה, שלטי חוצות וכדומה, אשר אינם פונים באופן ישיר, ישנו שיווק ישיר, אשר כל מטרתו היא פנייה אישית ללקוח, בהסכמתו, עם פנייה ממוקדת יותר לתחומי העניין והצרכים שלו, וכך ליצור דיאלוג פורה בין שני הצדדים, דבר אשר מסייע בהשגת המטרות השיווקית של הארגון וכך בתהליכי הקנייה והשירות של הלקוח, דיוור אלקטרוני הוא חלק משיטת הדיוור הישיר.

מה זה דיוור אלקטרוני?

דיוור אלקטרוני הוא חלק מהכלים השיווקים של השיווק הישיר ושל מוצרי פרסום, הוא פונה אל הלקוח באמצעות האמצעים האלקטרונים כגון המייל, בהסכמת הלקוח כמובן ומסייע ביצירת דיאלוג אישי. הדיוור האלקטרוני הוא שיטת קידום מכירות להגיע למספר רב של לקוחות בעלות יחסית נמוכה לשאר אמצעי התקשורת השיווקית, הוא מאפשר שליחה של מסרים ממוקדים, כגון מבצעים המתאימים ללקוחות מסוימים, קופונים, מידע חדש וכדומה. מלבד היתרונות הירוקים של השימוש בשיטה זו, יתרון נוסף הוא יכולת מעקב של מנהלי השיווק אחר הלקוחות ולמדוד את הקמפיין שלהם.

כיצד פועלים בתחום דיוור אלקטרוני?

על מנת לבצע קמפיין דרך שיטה זו, יש להרכיב בסיס של נתונים על הלקוחות, לא מדובר בפלישה לפרטיות, אלא במאגר נתונים הרלוונטי לאותו מוצר או שירות, אשר יכול לסייע בהתאמת המסר השיווקי ללקוח. ניתן לשלוח ניוזלטר קבוע, המעדכן את הלקוחות בכל החדש לגבי המוצר או השירות, ניתן לשלוח עדכונים על מבצעים חמים, קופונים המתאימים במיוחד לדפוסי הצריכה של הלקוחות ולטעמם האישי. זאת ניתן לעשות רק באמצעות מאגר נתונים, אשר נאסף עם הזמן, כך מנהלי השיווק מכירים את לקוחותיהם טוב יותר ויכולים לתקשר עמם בצורה יעילה ואפקטיבית יותר.

ניתן לראות כי דיוור אלקטרוני הוא אחת מן השיטות הנפוצות והיעילות יותר כיום בעולם השיווק. ההבנה שהלקוח זקוק ליותר יחס אישי הביאה בשנים האחרונות לפריחה בתחום זה. הלקוח מרגיש כי מכירים אותו ורוצים לתת לו את השיווק הטוב ביותר. כאשר מדובר בתחום דיוור אלקטרוני חשוב לשים לב לא להעמיס במידע, לנתב את המידע לרלוונטיות הלקוח, לקבל את הסכמתו של הלקוח ולהורידו בעת הצורך, לעקוב אחר לקוחות בעיתיים ואחר הלקוחות המובילים ולצ'פר אותם.

צוות היידה

המאמר נכתב על ידי צוות אתר היידה דיגיטל - מזמינים אתכם לבקר באתר שלנו ולהצטרף לשירותים שאנו מציעים!

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בדקו גם
Close
Back to top button