כללי

וורדקמפ

כיום כבר קשה לדמיין את התחום של בניית אתרים ללא מערכת וורדפרס, המערכת ששינתה למעשה את פניו של עולם האינטרנט. וורדפרס היא מערכת קוד פתוח חינמית שנוצרה במקור לצורך ניהול בלוגים, והפכה מהר מאוד לאחד הכלים העיקריים לבניית אתרי אינטרנט מכל סוג כגון פורטלים, חנויות, אתרי תדמית ולמעשה כל סוג של אתר אינטרנט שקיים.

סביב מערכת וורדפרס נוצרה עם השנים קהילה של בניית אתרים שמונה מאות אלפי אנשים בכל רחבי העולם. קהילה זו דואגת לפתח את המערכת ולהוסיף לה אפשרויות חדשות, לתקן באגים ולתמוך במשתמשים חדשים המוצאים את עצמם מתמודדים עם בעיות. קהילה זו באה לידי ביטוי גם בימי עיון, הרצאות וכנסים שונים על וורדפרס.

וורדקמפ – כנס משתמשי מערכת וורדפרס

הכנסים המרכזיים של קהילת משתמשי מערכת וורדפרס נקראים "וורדקמפ". כנסי וורדקמפ נערכים באופן התנדבותי בכל רחבי העולם, ומושכים אליהם קהל רב לא רק מקרב אנשי בניית אתרים אלא גם מקרב אנשים העוסקים בעיצוב, חברות קידום אתרים, סחר אלקטרוני וכדומה. כנסים אלו משמשים בימה חופשית לדיון, הצעות והרצאות אודות וורדפרס.

גם בישראל מתקיימים אירועי וורדקמפ, כאשר בשנת 2011 מתקיים כנס וורדקמפ בירושלים. בין המרצים ניתן למצוא מומחי בניית אתרים מן השורה הראשונה, אשר חולקים מן הידע הרב שלהם בתחום בפני הקהל. החלפת הידע נעשית גם באופן בלתי פורמלי בארוחות הצהריים ובהפסקות, ומחזקת את תחושת הקהילה המקומית.

שפע של מידע לקהלים מגוונים

בין היתר יוכלו באי הכנס להיכנס להרצאות מקצועיות המחדדות נקודות ספציפיות מן התחום של בניית אתרים באמצעות וורדפרס, כגון שימוש חכם בתבניות (טמפלטים), או התאמת אתרי וורדפרס למכשירים ניידים וכדומה. חלק מן ההרצאות מכוונות למפתחים מקצועיים, אך ישנן גם הרצאות המתאימות לקהל הרחב.

בנוסף להרצאות מתקיים בכנס וורדקמפ גם פאנל מומחים המורכב מאנשי מקצוע מתחומי בניית אתרים ותחומים אחרים בהם נעשה שימוש בוורדפרס. המידע הרב המועבר בהרצאות ובפאנל המומחים יכול לסייע לא רק לבוני אתרים אלא גם לאנשי שיווק, מקדמי אתרים, יזמי הי טק המחפשים אחר הטרנד הבא, ועוד ועוד.

צוות היידה

המאמר נכתב על ידי צוות אתר היידה דיגיטל - מזמינים אתכם לבקר באתר שלנו ולהצטרף לשירותים שאנו מציעים!

מאמרים דומים

Back to top button
Close
Close