כללי

חשיבות הרזולוציה בבניית אתרים

קידום אתרים כיום מחייב התייחסות לגורמים שבעבר אף אחד לא חשב להתייחס אליהם. כיום אחד הפקטורים שגוגל מתחשב הוא מהירות טעינת הדף או מהו ה-Page Speed שלו. כמו כן, גולשים שנתקלים באתר שמהירות טעינת הדף שלו איטית  או אפילו הרזולוציה של התמונות נמוכה, יחזרו כמעט אוטומטית חזרה לגוגל. גולשים אוהבים מהירות ואוהבים איכות. אז לפני שאתם בונים את האתר שלכם, תלמדו את הנושא במאמר הבא.

הרזולוציה בה בנויים אתרי אינטרנט היא גורם חשוב מאוד במכלול המרכיבים שיוצרים אתר איכותי ויעיל. הרזולוציה היא אחד הנושאים המהותיים ביותר בכל מה שנוגע לאיכות בה הגולשים רואים את האתר. הרזולוציה מקבלת חשיבות מודגשת ומכרעת יותר בעידן שבו דפדפנים רבים נמצאים בשימוש וכן מגוון המכשירים שמשמשים לגלישה ברשת גדל כל הזמן. בכל מה שנוגע למשימות בניית אתרים חשוב מאוד לתת את הדעת לנושא של רזולוציית האתר ולוודא כי חברת הפיתוח עושה זאת נכון.

 

רזולוציה בבניית אתרים נועדה להבטיח, בין היתר ולא בלעדית, כי כל הגולשים בכל הדפדפנים יראו את האתר בצורה מלאה ואופטימאלית וללא תקלות מיותרות ויקרות.

 

הטכניקה מאחורי הפרקטיקה

בעבר הלא כל כך רחוק מסכי המחשב היו אותם גושים כבדים ומגושמים שהציגו תמונה מרובעת, כיום בעידן של מסכים רחבים ודקים מציאות זו נראית רחוקה מאוד (למרות שעדיין יש מסכים כאלו בשימוש ויש להתחשב בכך). במסכים הישנים פורמט הצפייה היה של 600X800 – רזולוציה לא גבוהה במיוחד שמציגה את הטקסט באותיות גדולות מאוד ובצורה לא חדה – רזולוציה כזו במסך חדיש תגרום לאתר להיות ענק ולהימרח לכל הכיוונים. בכל מה שנוגע לנושא של חשיבות הרזולוציה בבניית אתרים, הרזולוציה המקובלת ביותר כיום לבניית אתרים והצגתם היא 768X1024.

 

התאמת הרזולוציה בתהליך בניית האתר

קיומם של דפדפנים שונים והשינויים הטכניים השונים בין כל אחד מהם (אקספלורר, פיירפוקס, כרום, ספארי ואחרים) מקשים על חברות בניית אתרים לבנות אתר בעל רזולוציה אחידה שיוצג באופן אופטימאלי בכל דפדפן. גם כיום ולמרות ההבנה של חשיבות הרזולוציה בבניית אתרים, ניתן לראות אתרים שלא מוצגים בצורה הטובה ביותר בדפדפן מסוים – תצוגה שיוצרת כמובן אפקט שלילי עבור הגולש ומתייגת את האתר כלא איכותי או ידידותי.

 

שני מקרים בעלי קשר לרזולוציה שניתן לראות ומומלץ מאוד להימנע מהם הם אתרים אשר יש צורך לגלול את המסך לצדדים כדי לראות את כולם ואתרים שנראים כמו דף ריק במרכז וגלישה מבולגנת של הטקסט בצדדים – או וריאציות אחרות של עיוות האתר.

הדרך לפתור בעיות אלו ולתת את הדעת לגבי חשיבות הרזולוציה בבניית אתרים – היא בניית אתרים עם מערכות גמישות שיודעות להתאים את האתר לרזולוציה הרלבנטית בה משתמש הגולש או לעבוד לפי סטנדרט נפוץ ביותר ברוב המכשירים.

לאחר שהאתר כבר בנוי ועומד על תילו תריצו בדיקת page speed. הנה דוגמא שהרצנו על דף הבית של האתר הזה ותראו כמה קיבלנו:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קיבלנו ציון 79 מתוך 100. הממ…. יש על מה לעבוד. התוסף הזה שמתממשק לכרום, אפילו הביא רשימת מטלות. היידה קדימה!

צוות היידה

המאמר נכתב על ידי צוות אתר היידה דיגיטל - מזמינים אתכם לבקר באתר שלנו ולהצטרף לשירותים שאנו מציעים!

מאמרים דומים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בדקו גם
Close
Back to top button