כללי

קידום אתר ממומן

קידום אתר ממומן נולד ממש בסמוך לעלייתם של מנועי החיפוש.

ריבוי האתרים ברשת הוביל לתחרות עצומה על כל ביטוי ומילת מפתח, דבר שהפך את עמוד תוצאות החיפוש הראשון למשימה קשה להשגה.

הצורך גדל בעיקר בקמפיינים הדורשים שיווק מיידי ולא יכולים לעשות קידום אורגני לכל מבצע חדש. כך למשל חברת נסיעות שרוצה לפרסם מבצע חדש על טיסה ליעד או חבילת נופש – אינה יכולה לקדם את המבצע באופן אורגני, שכן עד שהחברה תגיע לעמוד התוצאות הראשון בקידום אורגני – המבצע כבר ייגמר… כך נולד קידום אתר ממומן.

קידום אתרים ממומן

קידום אתרים ממומן קיים כיום בשני סוגים עיקריים:

1. מודעות פרסום בגוגל – גוגל יידע להתאים את הפרסומות הנכונות שיוצגו לצד תוצאות החיפוש האורגניות – בהתאם לסוג המילה שחיפשו הגולשים. מודעות פרסום ממומנות מופיעות מצד שמאל לתוצאות החיפוש האורגניות ולעיתים גם מעליהן (התוצאות שמסומנות בצהוב). יכולת ההתאמה של גוגל היא זו שהופכת את הפרסום לממוקד ומפולח יותר – דבר שמבטיח שהגולשים שייחשפו למודעה הם פוטנציאליים להיהפך ללקוחות.

2. מודעות פרסום באתרים ברשת – חלק מהאתרים ברשת מתבססים על מודל עסקי של הכנסת כסף מפרסומות. אתרים רבים מאפשרים למקם מודעות פרסום באתרים שלהם. גוגל יודע להתאים את המודעות המתאימות ביותר לפרסום בכל אתר – בהתאם למילות המפתח ונושא האתר. כך תבטיחו לעצמכם סיכוי טוב לקבל פנייה מלקוח שיגיע מאתר שקודם אורגנית. ישנם אתרים רבים שמקודמים אורגנית ומציעים מידע אינפורמטיבי ללא אפשרות לקניית מוצרים. אתם כבעלי עסק תוכלו למקם מודעות פרסום באותם אתרים מקודמים וליהנות מהפנייה של לקוחות עבור תשלום עמלת הפנייה.

קידום אתר בתשלום – תהליך העבודה

1. פתיחת קמפיין פרסום בגוגל אדוורדס. הגדירו את הגדרות בסיסיות לקמפיין, יעדי מכירות, תקציב פרסום והגדירו מה נחשבת הצלחה בפרויקט (קניית מוצר, הפניית לקוח לאתר, הרשמה לשירותי האתר , הורדת תוכנה וכד').

2. מילות מפתח – קבעו את מילות המפתח בהן יופיעו מודעות הפרסום שלכם.

3. קבוצת מודעות – פתחו קבוצת מודעות, בנו מודעות שונות ובכל מודעה התמקדו במילות מפתח שונות.

4. בקרה – המטרה בהעלאת מספר מודעות שונות הוא הבדיקה שלכם איזו מודעה אפקטיבית יותר למסע הפרסום שלכם – איזו מודעה מביאה יותר גולשים לאתר ומובילה למכירות גבוהות יותר. לאחר תקופה של ניסיון תוכלו להישאר עם המודעות ומילות המפתח שהיו הטובות ביותר עבור האתר שלכם.

צוות היידה

המאמר נכתב על ידי צוות אתר היידה דיגיטל - מזמינים אתכם לבקר באתר שלנו ולהצטרף לשירותים שאנו מציעים!

מאמרים דומים

Back to top button